-1°C lekkie zachmurzenie

Wojciech Robert Matyjasiak, nr 1

Okręg 1, Wojciech Robert Matyjasiak - zdjęcie, fotografia

Urodzony w Warszawie, lat 57, ukończył zarządzanie i marketing, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Śródmieście, odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi za działalność w NZS.

Wojciech Matyjasiak, 57 lat, magister ekonomii, absolwent VI LO im. Tadeusza Reytana w Warszawie oraz Szkoły Głównej Handlowej – specjalizacja: zarządzanie i marketing.

Rodowity Warszawiak – do 18 roku życia mieszkał na Starym Mokotowie, a następnie na Ursynowie. Działał w samorządzie szkolnym i studenckim oraz w wielu organizacjach społecznych – był członkiem-założycielem Społecznego Komitetu Budowy Metra, Ursynowsko-Natolińskiego Komitetu Obywatelskiego „Solidarność” oraz członkiem i prezesem Autorskiego Towarzystwa Edukacyjnego, które prowadzi szkołę – Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr IV im. Batalionu AK Parasol przy ul. Hawajskiej. Za działalność opozycyjną w NZS został odznaczony przez Prezydenta RP Złotym Krzyżem Zasługi.

Od 1994 roku jest pracownikiem etatowym warszawskich urzędów gmin i dzielnic – do lutego 2017 r. na Ursynowie, a później na Mokotowie. Dwukrotnie był radnym i pełnił szereg funkcji w warszawskim samorządzie – w latach 1992-1994 był radnym Rady Warszawy, a w latach 1998-2002 przewodniczącym Rady Gminy Warszawa-Ursynów.

W latach 2015-2017 był Zastępcą Burmistrza Dzielnicy Ursynów nadzorującym sprawy oświaty i wychowania oraz pracę Wydziału Obsługi Mieszkańców. W tym okresie odpowiadał m.in. za przygotowanie sieci szkół publicznych w tej dzielnicy do wymagań rządowej reformy edukacji. Od 31 maja 2017 roku jest Zastępcą Burmistrza Dzielnicy Śródmieście, nadzorującym sprawy architektury i budownictwa, zamówień publicznych, gospodarki odpadami komunalnymi, a od 1 lipca 2018 roku dodatkowo zajmuje się sprawami wspólnot mieszkaniowych z udziałem miasta. Ponad to, przewodniczy pracom dwóch zespołów międzywydziałowych oraz koordynuje współpracę Urzędy Dzielnicy z Zakładem Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Śródmieście.

W czasie wolnym od pracy czyta książki – jego hobby, to rozwój społeczno-gospodarczy krajów Afryki subsaharyjskiej.


 

Wojciech Robert Matyjasiak, nr 1 komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się