0°C pochmurno z przejaśnieniami

Konrad Rytel naszym radnym Sejmiku Mazowieckiego! [OFICJALNIE]

News, Konrad Rytel naszym radnym Sejmiku Mazowieckiego! [OFICJALNIE] - zdjęcie, fotografia

Już oficjalnie możemy potwierdzić, że Bezpartyjni Samorządowcy w wyborach do Sejmiku Województwa Mazowieckiego zdobyli 6.24%, zaufało i oddało na nas swój głos 149 551 wyborców. Dzięki temu naszą organizację w Sejmiku będzie reprezentował Prezes MWS Konrad Rytel!

Na Konrada Rytla w okręgu nr 7 (okręg podwarszawski) zagłosowało 13 453 wyborców!

Dziękujemy wszystkim kandydatom, osobom zaangażowanym w kampanię wyborczą za wspólną pracę. Wyborcom dziękujemy za mandat zaufania. Nie zawiedziemy!


Konrad Rytel (68 lat) to wyjątkowa postać w samorządzie. Od 1980 roku aktywny działacz NSZZ „Solidarność”, członek Akcji Katolickiej. To człowiek, w którego życiu działalność samorządowa zawsze miała wielkie znaczenie. Od pierwszych wolnych wyborów w 1990 roku działał jako radny Wołomina, po dwóch kadencjach w tym samorządzie został wybrany starostą powiatu wołomińskiego. Ten urząd piastował również dwie kadencje. W kadencji 2014 – 2018 był zastępcą Burmistrza Miasta Piastów.
 

W 1997 roku Rytel startował z listy AWS do Sejmu. W 2001 roku mógł objąć poselski mandat, który zwolniła Jadwiga Zakrzewska, jednak nie zrobił tego.
 

Od 3 kadencji jest prezesem Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej.

To człowiek, dla którego patriotyzm i pamięć narodowa mają wielkie znaczenie. Angażuje się w wiele akcji ochronie miejsc pamięci narodowej, wspiera działania na rzecz ochrony życia.
 

Konrad Rytel został uhonorowany odznaczeniami. Ma Brązowy, Srebrny i Złoty Krzyż Zasługi (za zasługi dla budownictwa). Odznaczono go również kombatanckim krzyżem zasługi. Ma też wyróżnienie Anioł Stróż Ziemi Wołomińskiej.
 

Konrad Rytel naszym radnym Sejmiku Mazowieckiego! [OFICJALNIE] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się