7°C lekkie zachmurzenie

99 rocznica Odzyskania Niepodległości w Iłowie

10 listopada 2017 roku, w przeddzień 99 rocznica Odzyskania Niepodległości, w Iłowie tradycyjnie spotkaliśmy się by upamiętnić wydarzenia z 1918 roku. Organizatorami tej patriotycznej uroczystości była Mazowiecka Wspólnota Samorządowa oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Iłowskiej.

Uroczystości rozpoczęliśmy o godzinie 18.00 przy obelisku Marszałka Józefa Piłsudskiego. Byli z nami m.in.: Rektor Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie pułkownik Tadeusz Szczurek, minister Gabriel Janowski, Proboszcz parafii w Iłowie Krzysztof Borocki, Dyrektor Generalny Instytutu Tradycji Rzeczypospolitej i Samorządu Terytorialnego Gniewomir Rokosz-Kuczyński. Podniosłość uroczystości oraz należyty szacunek zapewniła asysta honorowa żołnierzy z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie oraz harcerze.

Po uroczystościach przy obelisku Marszałka udaliśmy się do auli iłowskiego gimnazjum gdzie odbył się patriotyczny koncert. Dla zgromadzony patriotyczne utwory zagrali: zespół BOMBLE, Grupa Lokalna OKEJ, zespół Teraz MY i Zespół Śpiewaczy Iłowiacy. Gwiazdą wieczoru była Pani Monika Węgiel, która zaprezentowała widowni swój recital.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji zdjęć z obchodów 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości w Iłowie.

99 rocznica Odzyskania Niepodległości w Iłowie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się