0°C pochmurno z przejaśnieniami

W poniedziałek pierwsza sesja Sejmiku Mazowieckiego. Czy dojdzie do zmiany?

News, poniedziałek pierwsza sesja Sejmiku Mazowieckiego dojdzie zmiany - zdjęcie, fotografia

W najbliższy poniedziałek (19.11.2018r.) odbędzie się inauguracyjna sesja Sejmiku Województwa Mazowieckiego kadencji 2018-2023. 51 nowo wybranych radnych złoży ślubowanie. Pierwsza sesja rozpocznie się o godzinie 11.00. Oczywiście nie zabraknie na niej naszego Prezesa Konrada Rytla, radnego z Bezpartyjnych Samorządowców.

Najprawdopodobniej podczas poniedziałkowej sesji dojdzie również do wyboru nowego Zarządu województwa. Marszałka, dwóch Wicemarszałków i dwóch Członków Zarządu. Czy sprawujący funkcję Marszałka od 2001 roku Adam Struzik zostanie na stanowisku na kolejne pięć lat? Niedługo się wszyscy o tym przekonamy. Na razie jest jeszcze czas na rozmowy koalicyjne. Rozmowy, które z wielu powodów są gorące i ostatecznie mogą przynieść niespodziewane rozwiązania...

Warto w tym miejscu przypomnieć słowa Prezesa Konrada Rytla:

- Idealnym rozwiązaniem byłoby stworzenie jeszcze w tym roku w Sejmiku Mazowieckim wielkiej koalicji, która nikogo by nie wykluczała. Sporządziłaby za to listę najpilniejszych problemów do wspólnego rozwiązania. Skoro zarząd województwa ma liczyć 5 osób, to najlepiej byłoby, żeby w jego skład weszło po dwóch przedstawicieli bloków partyjnych – oraz jeden bezpartyjny.

Może czas skończyć z wojną polsko-polską i skupić się na pracy na rzecz naszego Mazowsza?

W poniedziałek pierwsza sesja Sejmiku Mazowieckiego. Czy dojdzie do zmiany? komentarze opinie

  • gość 2018-11-18 20:43:58

    Struzika nie uda się odpiąć z fotela marszałka. Mafia zeteselowska jest zbyt mocna i daleko idące ma macki

Dodajesz jako: Zaloguj się