0°C pochmurno z przejaśnieniami

Mocny głos w debacie publicznej polityka opozycji

Aktualności, Mocny głos debacie publicznej polityka opozycji - zdjęcie, fotografia

Mocny głos w debacie publicznej polityka opozycji.

„Rozczarowanie partiami politycznymi jest szczere i całkowicie zrozumiałe, ale trzeba się pogodzić z tym, że to one są najsprawniejszymi, choć dalekimi od ideału narzędziami do sprawowania polityki. Krytyka lat 2007-15 czy okresu wcześniejszego nie może pominąć tego, że jedynym przywódcą partii, który trwa na stanowisku od tamtych czasów, jest Jarosław Kaczyński, a we wszystkich ugrupowaniach pojawiło się nowe pokolenie ukształtowane już w niepodległej Polsce. Nie można sobie dać wmówić, że struktury unijne to ciała obce, wrogie. Od referendum unijnego, gdy 13,5 mln dorosłych Polaków (przy 58 proc. frekwencji) opowiedziało się za przystąpieniem do Unii Europejskiej, jej instytucje są tak samo nasze jak jakiekolwiek urzędy Rzeczypospolitej. Franz Timmermans jest tak samo naszym urzędnikiem jak Beata Szydło. Warto pamiętać o tych ponad 13 mln. Żadna inna wielka idea nie zyskała w ostatnich latach tak masowego poparcia Polaków. Nawet dziesięciomilionowa „Solidarność”.”

Krzysztof Król – analityk społeczeństwa informacyjnego. Był działaczem opozycji antykomunistycznej (KPN), więźniem politycznym PRL i posłem na Sejm RP, doradcą prezydenta Komorowskiego.

Mocny głos w debacie publicznej polityka opozycji komentarze opinie

  • Zbigniew Jacek Jackiewicz 2017-08-21 13:28:19

    Czym mocny jest ten głos? Może wie sam autor lub redakcja? Zamieszczony tekst jest fragmentem większej całości, która nazywa się "Instrukcja obsługi rewolucji pokojowej" - i jest rzeczywiście instrukcją co do tego, co sympatycy KOD mają myśleć i robić. Czym zatem mocny jest ten tekst dla sympatyka MWS a nie KOD? Samozwańczym tytułem K.Króla - analityk społeczeństwa informatycznego...ładnie brzmiącym, ale nie wiadomo czy o czymś informującym.... Dziwnym przekonaniem autora, że to partie polityczne są najsprawniejszymi narzędziami sprawowania polityki.... Brakiem uzasadnienia dla wyrażonego poglądu, ze za politykę lat 2007 - 2015 odpowiada Jarosław Kaczyński.... Zagubieniem różnicy między Beatą Szydło i Franzem Timmermansem Okolicznościowym brakiem logiki przy szermowaniu liczbami, z czego K.Królowi wychodzi, że idea Solidaności miała w Polsce - i to kiedyś - co najwyżej 10 milionowe poparcie społeczne, a aprobata dla Unii Europejskiej utrzymuje się - chyba niezmiennym - na poziomie ponad 13 milionów, a więc idea zjednoczenia europejskiego jest większa i ważniejsza od idei Solidarności... Z takim myśleniem aktywiści KOD powinni wycofać się ze świętowania rocznicy 31 sierpnia i poczekać spokojnie ( o ile to jeszcze potrafią) na 1 maja

Dodajesz jako: Zaloguj się