10°C pochmurno z przejaśnieniami

Zapraszamy jutro po odbiór nowego numeru "Samorządności"

Aktualności, Zapraszamy jutro odbiór nowego numeru

Obywatelu! Wybrałeś swoją władzę lokalną, ale denerwujesz się, że twoje postulaty nie są spełniane? Chciałbyś mieć większy wpływ na to, co dzieje się w twojej okolicy, bardziej uczestniczyć w procesie rozwoju wsi, miasteczka czy powiatu? W takim razie przeczytaj ten tekst. On może pomóc ci w realizacji twoich celów.

W klasycznych demokracjach przedstawicielskich zwykło się mawiać, że choć władzę sprawuje suweren, de facto musi on to realizować przez swoje organy. W małych, czasami malutkich ojczyznach, zwykło się to robić przez wybory do rad gmin, a od 2002 roku – przez wybory wójta lub burmistrza. Demokracja obywatelska jednak nie może polegać tylko na aktywizacji przed wyborami. I dzisiaj mamy do dyspozycji szereg instrumentów, które zapewniają obywatelom wpływ na to, co dzieje się wokół nich.

Wystarczy więc sięgnąć po nie, by korzystać pełniej ze swoich uprawnień. Nie tylko kontrolnych względem władz, lecz także np. inwestycyjnych. Prawdą bowiem jest

Są to pieniądze w budżecie gminy zagwarantowane dla sołectwa na wykonanie przedsięwzięć służących poprawie warunków życia mieszkańców. Fundusz Sołecki powołany został do życia Ustawą o Funduszu Sołeckim, która weszła w życie w 2009 r.

Jak wylicza się wysokość funduszu sołeckiego? O tym będzie się ,można dowiedzieć już jutro w kolejnym wydaniu „Samorządności”, dostępnym od godziny 10 w siedzibie naszego stowarzyszenia przy ulicy Koszykowej 24, oraz w wersji elektronicznej http://mws.org.pl/gazeta

Zapraszamy jutro po odbiór nowego numeru "Samorządności" komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się