7°C lekkie zachmurzenie

Z niepokojem patrzymy na propozycje zmian ordynacji wyborczej

News, niepokojem patrzymy propozycje zmian ordynacji wyborczej - zdjęcie, fotografia

12 października w biurze Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej odbyło się zebranie Zarządu MWS.

Na zebraniu dyskutowano na temat proponowanych zmian w ordynacji wyborczej. Konkretnego projektu uchwały w Sejmie jeszcze nie ma. Jednak wielu polityków Prawa i Sprawiedliwości, na czele z Prezesem Jarosławem Kaczyńskim, od dłuższego już czasu mówi o konieczności zmian. Padają takie pomysły jak np. ograniczenie startu w wyborach tylko dla partii politycznych, czy wycofanie się z wyborów w okręgach jednomandatowych. MWS z niepokojem śledzi proponowane zmiany. W najbliższym tygodniu MWS wystosuje do posłów i senatorów z Mazowsza swoje stanowisko i będzie żądało szerokiej dyskusji na temat zmian ordynacji wyborczej. Nic o nas bez nas.

Zarząd nawiązał również rozmowy z Ruchem Samorządowym „Bezpartyjni”. Łączy nas podobna wizja polskiego samorządu i w niedalekiej przyszłości będziemy wspólnie realizowali projekty na rzecz naszych małych ojczyzn.

MWS przygotowuje się do obchodów 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Z tej okazji wydany zostanie specjalny numer gazety „Samorządność” oraz okolicznościowe kalendarze na 2018 rok.

Kolejne zebranie zarządu zaplanowano na 9 listopada.

Z niepokojem patrzymy na propozycje zmian ordynacji wyborczej komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się