-1°C lekkie zachmurzenie

Wojciech Papis: „Politycy powinni pracować na rzecz obywateli, a nie na odwrót!”

Wywiady, Wojciech Papis „Politycy powinni pracować rzecz obywateli odwrót!” - zdjęcie, fotografia

Jest kandydatem Bezpartyjnych Samorządowców do Sejmiku Mazowieckiego z okręgu nr 2. Co odróżnia jego ugrupowanie od politycznego mainstreamu?  Dlaczego w samorządach więcej władzy powinni mieć mieszkańcy a nie politycy?

- Czym w pierwszej kolejności chciałby się Pan zająć, gdyby Bezpartyjni Samorządowcy odnieśli sukces w wyborach do Sejmiku Wojewódzkiego?

- Prowadzę własną działalność gospodarczą w Warszawie, przez ostatnich kilka lat zdążyłem zaobserwować z jakimi problemami codziennie muszą mierzyć się mali przedsiębiorcy. Na własnej skórze przekonałem się, że Warszawa w tym momencie nie jest miastem przyjaznym, jeśli chodzi o wspieranie małych i średnich przedsiębiorstw. Wysokie czynsze i brak możliwości nabywania lokali użytkowych od miasta, w które przez wiele lat przedsiębiorcy pompują swoje pieniądze – to wszystko powoduje, że małe, lokalne działalności gospodarcze sukcesywnie znikają z mapy Warszawy.

Czynsze regulowane są przez samorząd, który może prowadzić politykę przyjazną bądź nieprzyjazną małym przedsiębiorcom. To, co widzimy w Warszawie obecnie, jest zasługą polityki wybitnie nieprzyjaznej, co oczywiście przekłada się bezpośrednio na życie wszystkich mieszkańców stolicy. Gdybyśmy zmienili politykę dzisiejszych samorządów i skorzystaliby na tym lokalni przedsiębiorcy, mogliby oni obniżyć ceny swoich usług, co byłoby odczuwalne dla wszystkich warszawiaków. Gdybyśmy, idąc do fryzjera, kosmetyczki czy warsztatu samochodowego, płacili za każdą usługę mniej, na koniec miesiąca zostałoby w naszych portfelach dużo więcej pieniędzy. Ale widocznie taki stan rzeczy niekoniecznie interesuje największe partie polityczne.

Więcej:

https://ibielany.pl/artykul/wojciech-papis-politycy/513274

 

Wojciech Papis: „Politycy powinni pracować na rzecz obywateli, a nie na odwrót!” komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się