0°C pochmurno z przejaśnieniami

Uroczystości upamiętniające ofiary katastrofy Smoleńskiej w Grzybowie

W niedzielę 8 kwietnia 2018 roku w Grzybowie (gm. Słubice, pow. płocki) odbyły się uroczystości upamiętniające tragiczne wydarzenia z 10 kwietnia 2010 roku. Upamiętniono również ofiary Zbrodni Katyńskiej w 78 rocznicę tamtych tragicznych wydarzeń. Podobnie jak w latach ubiegłych spotkaliśmy w miejscu posadzenia 96 Dębów Pamięci. Uroczystości poprowadził Sławomir Ambroziak.

W uroczystości udział wzięły poczty sztandarowe: OSP w Słubicach (Marek Tarka, Przemysław Adamowicz, Tomasz Robak), OSP w Juliszewie, OSP w Piotrkówku, OSP w Wiączeminie Polskim; druhowie z OSP w Słubicach (Adam Rączka, Michał Dylicki), OSP w Juliszewie, OSP w Łaziskach i OSP w Grzybowie oraz Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach pod batutą Kapelmistrza – Szymona Ogrzebacza. Pododdział oraz poczty sztandarowe prowadził Komendant Gminny – Wiesław Cichosz. Dodatkowo w tym wydarzeniu uczestniczył również Zespół Ludowy z Grzybowa. Gośćmi uroczystości byli m.in.: Generał broni pilot Wojska Polskiego – Sławomir Dygnatowski, Poseł na Sejm RP – Robert Kołakowski, Radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego – Ewa Szymańska, Radny Rady Powiatu Płockiego – Henryk Kamiński, Wójt Gminy Słubice – Krzysztof Dylicki, Proboszcz Parafii w Słubciach – Roman Batorski, Przedstawiciele Wojskowej Akademii Technicznej.

Podczas uroczystości modlitwę za zmarłych odmówił Proboszcz Parafii w Słubciach Roman Batorsk, a pod tablicą pamiątkową złożono kwiaty.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację i wszystkim przybyłym na miejsce. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości.

 


Źródło: Ochotnicza Straż Pożarna w Słubicach

Uroczystości upamiętniające ofiary katastrofy Smoleńskiej w Grzybowie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się