-1°C lekkie zachmurzenie

Smog pokonany przez Bezpartyjnych!

Aktualności, pokonany przez Bezpartyjnych! - zdjęcie, fotografia

Dnia 13 września odbyła się konferencja kandydata Bezpartyjnych Samorządowców na Prezydenta m. st. Warszawy Sławomira Antonika. Przedmiotem konferencji była walka ze smogiem oraz ochrona środowiska.

Podczas czwartkowej konferencji kandydat na Prezydenta m. st. Warszawy Sławomir Antonik zaprezentował propozycje bezpartyjnych na ulepszenie kondycji naszego środowiska. Powodem jest raport NiK według którego obecne prewencje i działania są niewystarczająco. Podczas spotkania został również zakwestionowany pomysł Patryka Jakiego odnośnie wielopoziomowych parkingów na obrzeżach Warszawy. Kontra Bezpartyjnych to parkingi metropolitalne, ponieważ milion jeżdżących po mieście samochodów to główna przyczyna zanieczyszczeń. Co jeszcze proponują? Pozbycie się tzw. „kopciuchów” (pieców), a żeby to zrobić w planach jest m.in. wprowadzenie dotacji na spłaty odsetek od kredytów termo modernizacyjnych – w przypadku gdy to niemożliwe, 75% dotacji zmieni się w 75% pożyczki, dla osób ubogich dodatkowe wsparcie na pokrycie pozostałych 25% - a także warunek spłaty pożyczki dopiero w momencie sprzedaży nieruchomości. Dotacje i pożyczki będą też dotyczyły wymiana pozostałych pieców czyli węglowych na elektryczne. Ogrzewanie gazowe jest 35% droższe, wiec żeby umożliwić biedniejszym wymianę powstanie fundusz zajmujący się dopłatami do różnicy w kosztach. W planach są też dopłaty socjalne na rzecz zmiany niskiej jakości węgla na drewno. Z nieco innej sfery ekologii: Bezpartyjni planują wziąć się za segregację odpadów poprzez skupowanie odpowiednio posortowanych ładunków. To ograniczy spalanie. Co więcej, takie śmieci można będzie wymienić na zieleń z punktami, z którymi miasto podpisze umowę. To nie jedyny postulat związany z roślinnością, bo… będzie jej znacznie więcej. Padło nawet hasło: „Zieleń zamiast śmieci”. Odbiegając na chwilę od smogu, Bezpartyjni Samorządowcy przedstawili swoje pomysły związane z komunikacją, planując zwiększyć ilość parkingów „Parkuj i Jedź”, zwiększając ilości rowerów Veturilo, lądowisk do dronów, lokalizacji paczkomatów, miejska parkingowe dla przesyłek internetowych, popularności systemu samochodów na wynajem oraz min. 1000 punktów ładowania do elektro i gazo mobilności.

To wcale nie wszystko! Duży nacisk będzie też na promocję ochrony środowiska przez np.; żelowanie korzeni, ekrany anty hałasowe dookoła ZOO, zmuszenie wykonawców hałaśliwych robót do użycia ekranów akustycznych, obniżenie podatków od nieruchomości z dużym wskaźnikiem zieleni czy zmianę zasady zapłaty za śmieci. Szczegółowy kosztorys planu znajduje się na stronie www.bezpartyjniwarszawiacy.pl  

Smog pokonany przez Bezpartyjnych! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się