1°C całkowite zachmurzenie

Sejm za odrzuceniem projektu, który zlikwiduje obowiązek szczepień...

News, odrzuceniem projektu który zlikwiduje obowiązek szczepień - zdjęcie, fotografia

Sejmowe komisje zdrowia oraz polityki społecznej i rodziny stanęły za odrzuceniem obywatelskiego projektu, który przewiduje likwidowanie obowiązku ochronnych szczepień. 

Okazuje się, iż za odtrąceniem projektu opowiedziało się 55 posłów złączonych komisji. Przeciwko temu były dwie osoby, żadna nie wstrzymała się od głosowania. Wniosek o odrzucenie programu po tym, jak wypowiedzieli się specjaliści, złożyła Alicja Chybicka, działająca z ramienia Platformy Obywatelskiej oraz Tomasz Latos z partii Prawo i Sprawiedliwości. 

Przed głosowaniem wypowiedziały się na ten temat konkretne osoby, między innymi był to szef GIS - Jarosław Pinkas, prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych - Grzegorz Cessak, prezes Naczelnej Izby Lekarskiej - Andrzej Matyia, Ewa Augustynowicz z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH, a także rzecznik praw pacjenta - Bartłomiej Chmielowiec. 

Obywatelski projekt zakłada likwidację konieczności szczepień, równocześnie nanosząc ich dobrowolność. Pozostawiono go tylko dla stanu zagrożenia epidemicznego czy epidemii. Stanowisko rządu wobec tej inicjatywy jest wyraźnie negatywne. 

 

Sejm za odrzuceniem projektu, który zlikwiduje obowiązek szczepień... komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się