-1°C lekkie zachmurzenie

Robert Wróbel odszedł z partii, żeby działać w ruchu Bezpartyjni Samorządowcy

News, Robert Wróbel odszedł partii żeby działać ruchu Bezpartyjni Samorządowcy - zdjęcie, fotografia

Bezpartyjni Samorządowcy to ogólnopolski ruch, który stworzony został na potrzeby wyborów samorządowych. Na czele tego komitetu wyborczego w powiecie legionowskim stanął były członek Platformy Obywatelskiej - Robert Wróbel. 

Podczas prezentowania pełnych list wyborczych do Rady Powiatu w dniu 18 września 2018 roku i w rozmowie z "Gazetą Powiatową" (12 września 2018 roku) Robert Wróbel wypowiadał się na temat różnych spraw. 

- Każdy może się do nas zapisać, byleby nie należał do żadnej partii politycznej, ponieważ partie chcą wyeliminować takich jak my, usunąć wybór, a raczej zawęzić go do kilku dużych ugrupowań politycznych. 

Co robią partie? 

- Uważamy, że partie polityczne zawłaszczają instytucje państwowe i próbują zrobić to samo z samorządem. My chcemy się temu przeciwstawić. Uważamy, że jakość debaty politycznej w Polsce jest coraz niższa i nie chcemy, by ta jakość i te problemy schodziły na szczebel samorządu. 

Co z Legionowem? 

-  Żadna powiatowa droga, żadna powiatowa szkoła czy chodnik nie mają szyldu partyjnego i decyzje o rozwoju powiatu legionowskiego nie powinny zapadać z powodu partykularnych, partyjnych interesów.  

Fot. gazetapowiatowa.pl 

Źródło: gazetapowiatowa.pl 

Robert Wróbel odszedł z partii, żeby działać w ruchu Bezpartyjni Samorządowcy komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się