16°C pochmurno z przejaśnieniami

Praktyki w urzędzie marszałkowskim dla studentów

Aktualności, Praktyki urzędzie marszałkowskim studentów - zdjęcie, fotografia

To już trzecia edycja cieszącego się dużym zainteresowaniem studentów programu. W tym roku do programu wprowadzono kilka zmian – rekrutacja na praktyki odbyła się m.in. na podstawie testu wiedzy o Mazowszu i rozmowy rekrutacyjnej, a praktykanci otrzymają wyższe wynagrodzenie – 1950 zł brutto. Część studentów już dziś rozpoczęła praktyki.

Praktyki odbywać się będą w lipcu, sierpniu i wrześniu w siedzibie urzędu marszałkowskiego – w Warszawie i jego delegaturach w Płocku, Ciechanowie, Siedlcach, Ostrołęce lub Radomiu. Praktyki będą trwały 20 dni roboczych w danym miesiącu. Każdy student może uczestniczyć tylko w jednej miesięcznej praktyce w danym roku kalendarzowym.

Program skierowany jest do studentów zameldowanych w województwie mazowieckim i jednocześnie uczących się na stacjonarnych studiach wyższych na uczelniach państwowych i prywatnych na Mazowszu. Dwie poprzednie edycje programu (w 2015 r. i 2016 r.) cieszyły się dużym zainteresowaniem studentów. Do urzędu wpłynęło w sumie 569 wniosków, a o tym, kto zakwalifikuje się do programu decydowało losowanie. W sumie praktyki odbyło już 207 studentów. Praktykanci najczęściej wybierali Departament Organizacji, delegaturę w Płocku, Kancelarię Marszałka, a także Departament Środowiska oraz Departament Kultury, Promocji i Turystyki.

http://www.mazovia.pl/dla-mediow/informacje-prasowe/art,3872,wakacje-u-marszalka.html

Praktyki w urzędzie marszałkowskim dla studentów komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się