Płock: PKW podała wyniki wyborów samorządowych 2018.

News, Płock podała wyniki wyborów samorządowych - zdjęcie, fotografia
MWS 22/10/2018 22:14

Państwowa Komisja Wyborcza podała do wiadomości publicznej wyniki wyborów samorządowych 2018 do Rady Miasta Płocka oraz na Prezydenta Płocka. Czy wyniki są zaskakujące? Chyba nie bardzo...

Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, w Płocku, w wyborach na prezydenta miasta wygrał kandydat z Koalicji Obywatelskiej, Andrzej Nowakowski z poparciem 60.65%. Jego kontrkandydatka z Prawa i Sprawiedliwości, Wioletta Kulpa, uzyskała wynik 29,23% - zagłosowało na nią 15.072 płocczan. Tomasz Kominek kandydat z Polskiego Stronnictwa Ludowego zdobył poparcie na poziomie 6.95%, a Maciej Dąbrowski z Kukiz'15 - 3.17%. 

Wyniki do Rady Miasta 

POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

1. KOMINEK Tomasz – PSL (1.286)
2. DERLUKIEWICZ Anna – PSL (826)
3. STRUZIK Małgorzata – PSL (721)
4. LATARSKI Lech Jan – PSL (472)

KOALICJA OBYWATELSKA

1. TEREBUS Jacek Piotr – KO (2.313)
2. JAROSZEWSKI Artur Robert – KO (2.052)
3. DOMOSŁAWSKA Daria Magdalena – KO (2.032)
4. MALISZEWSKI Tomasz – KO (1.435)
5. SIEMIĄTKOWSKI Roman Wiesław – KO (1.228)
6. POGONOWSKI Mariusz – KO (880)
7. JASION Jacek – KO (777)
8. OLEJNIK Joanna Ewa – KO (675)
9. CHROBOT Łukasz Mariusz – KO (562)
10. KRAJEWSKA Iwona – KO (543)

PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

1. KULPA Wioletta Maria – PIS (2.743)
2. KORGA Tomasz – PIS (1.881)
3. KRYSZTOFIAK Marek – PIS (1.278)
4. ALEKSANDROWICZ Andrzej – PIS (1.237)
5. BRZESKI Leszek – PIS (962)
6. KIJEK Teresa – PIS (899)
7. KOLCZYŃSKI Tomasz Zdzisław – PIS (844)
8. KUBERA Piotr – PIS (773)
9. MODLIBORSKI Adam Paweł – PIS (562)
10. SEWERYNIAK Jerzy Kazimierz – PIS (560)
11. BOGDAN Edward – PIS (440)

Gminy powiatu płockiego także (już prawie w całości (prócz Łącka) znają swe władze na najbliższe lata. Większość z nich nie zmieni szefów gmin. 

GMINA DROBIN 

Wybory na burmistrza: 

MUCZYŃSKI Wojciech – 18.71%, SAMORAJ Andrzej Wojciech – 69.15%, WIŚNIEWSKI Sławomir Jerzy – 12.14%.

Radni gminy: 

SOBOCIŃSKI Sławomir, STĘPIEŃ Agnieszka, OLENDRZYŃSKI Benedykt Stanisław, KANIGOWSKI Ryszard, LEWICKI Mariusz Sławomir, ZAJĄCZKOWSKI Ireneusz, CHROBOCIŃSKA Renata, BUCIOR Agnieszka, WAWROWSKI Andrzej Krzysztof, LEMANOWICZ Agnieszka, SAMORAJ Waldemar, DĄBKOWSKI Krzysztof, MAKOMASKI Ireneusz Grzegorz, KŁOSIŃSKI Adam Zbigniew, MIELCZAREK Andrzej. 

GMINA MAŁA WIEŚ

Wybory na wójta – będzie druga tura:

KOPER Karolina Agnieszka – 41.41% (2. tura), WOJNAROWSKI Zygmunt Grzegorz – 48.38% (2. tura), WOŹNIAK Maciej Tomasz – 10.21%. 

Radni gminy Mała Wieś:

STOBIECKI Łukasz, OSTROWSKI Jerzy Michał, BŁASZCZAK Robert, PIELAT Andrzej, KURZYŃSKA Grażyna, GANKOWSKI Ryszard, NOWATKIEWICZ Piotr, CIARKA Krzysztof, DĘBSKI Krzysztof Mirosław, PIĄTKOWSKI Edward,  SZMULEWICZ Piotr Wiktor,  DYNAREK Albin Krzysztof, POPIOŁEK Zbigniew, MISZCZYŃSKI Radosław, KLIMCZEWSKI Jacek.

GMINA WYSZOGRÓD

Wybory na burmistrza:

BOSZKO Jan – 26.31%, GORTAT Iwona – 53.76%, JANCZAK Jacek – 4.34%, KŁOBUKOWSKI Paweł – 6.49%, ZYCH Janusz – 9.10%.

Radni gminy Wyszogród:

BŁASZCZYK Arkadiusz Zbigniew, MAJEWSKI Piotr, SIEKLUCKA Paulina, MISIAKOWSKA Joanna Urszula, DOMINIKIEWICZ Barbara, JANCZAK Katarzyna, SMÓŁKA Krzysztof Franciszek, LUBISZEWSKI Wojciech Wiktor, STELMACH Marcin Bartłomiej, WIŚNIEWSKI Jacek, LEWANDOWSKA Joanna Weronika, SZYMERSKA Marzena, GOLISZEK Marzena, DOBACZEWSKI Andrzej Stefan, SIELCZAK Marcin.

GMINA BIELSK

Wybory na wójta:

BORKOWSKI Krzysztof – 28.71%, ROZKOSZ Józef Jerzy – 71.29%.

Radni gminy Bielsk:

ZIELIŃSKI Wiesław, KLIMKOWSKI Zbigniew, KWASIBORSKI Adam Henryk, CHYLIŃSKI Mariusz, LINOWSKI Wiesław Jan, TUROWSKI Arkadiusz, JANIKOWSKI Bogdan Mirosław, KLEKOWICKI Józef, WOCHOWSKI Andrzej,  CEGLIŃSKA Emilia, KLIMKOWSKI Sławomir, GRZELAK Jacek, FRYDRYCH Tadeusz, KALINOWSKI Józef, ŻÓŁTAŃSKI Marcin Janusz.

GMINA STAROZIEBY

Wybory na wójta:
GROSZEWSKI Kamil – 56.81%, STRADOMSKI Józef – 43.19%.

Radni gminy Staroźreby:

KAŹMIRSKA Krystyna Janina, WIŚNIEWSKI Artur, JARCO Jacek Robert, DĄBROWSKI Grzegorz Roman, PIASECKA Ewa Adela, JĘDRZEJEWSKI Stanisław Grzegorz, MOSSAKOWSKI Sławomir Zygmunt, SIEDLICH Daniel, PAWŁOWSKI Zbigniew Paweł, DWOJEWSKI Krzysztof Wacław, SIEDLICH Danuta Wanda, KOWALAK Krzysztof Szczepan, KARPIŃSKI Tomasz, GROSZEWSKI Kamil, PIKALSKI Grzegorz.

GMINA RADZANOWO

Wybory na wójta:

ZIEMKIEWICZ Sylwester Tadeusz – 92%.

Radni gminy Radzanowo:
TOKARSKI Robert, SOCHACKA Jolanta Anna, MAKOWSKA Katarzyna, SOBCZAK Krzysztof, WOŹNIAK Marcin, JASZCZAK Urszula, KOZŁOWSKI Robert Krzysztof, PEŁKA Włodzimierz, JANECKI Krzysztof, CZERWIŃSKI Krzysztof,  TROJANOWSKI Sławomir, SZYMAŃSKI Jacek, GAJEWSKI Kazimierz Jan, RACZYŃSKI Kamil, DĘBSKI Sylwester Czesław.

GMINA BODZANÓW

Wybory na wójta:

DOROBEK Jarosław – 40.47%, STANISZEWSKI Jerzy Maciej – 59.53%.

Radni gminy Bodzanów:

JAKUBOWSKA Anna Barbara, LEWANDOWSKI Krzysztof, DALKIEWICZ Zofia, SZMULEWICZ Sylwia, CABAN Radosław, ŻAGLEWSKA Małgorzata, NIEDZIELSKI Waldemar, BŁASZCZAK Bogusław,PAKIEŁA Alicja, RÓŻAŃSKI Paweł Andrzej, BOJARSKI Zbigniew, OLEWNIK Damian Tomasz, KUREK Tomasz, JANOWSKI Janusz Stanisław, ATŁASKI Leszek.

GMINA SŁUBICE

Wybory na wójta – i tu będzie druga tura:

 DYLICKI Krzysztof Stanisław – 30.68% (2. tura),  KOZŁOWSKI Jacek – 42.28% (2. tura),  KRYSZTOFIAK Damian – 27.04%.

Radni gminy Słubice:

JANUSZEWSKI Sławomir Zenon, URBAŃSKA Anna, KAMIŃSKA Milena, SITKIEWICZ Teresa, ZIÓŁKOWSKI Piotr, WOJTALEWICZ Krystyna Monika, MILCZAREK Katarzyna Monika, LEWANDOWSKA Jadwiga Grażyna, WOLIŃSKI Dariusz, SZYMAŃSKI Stanisław, AMBROZIAK Jacek Mariusz, BOGIEL Marek, GÓRECKA Sylwia, DOMŻAŁOWICZ Jacek, STAŃCZAK Waldemar.

GMINA BRUDZEŃ DUŻY

Wybory na wójta:

DWOJNYCH Andrzej Paweł – 51.81%, KISIELEWSKI Henryk – 15.86%, NOWAK Rafał – 32.33%.

Radni gminy Brudzeń Duży:

KOWALSKA Walentyna, PAWLIKOWSKA Anna, SKONIECZNY Ryszard, KRZEMIŃSKA Aleksandra Maria, MAŃSKI Adam Roman, BOROWICKI Tadeusz Wojciech, SZWECH Andrzej Piotr, NOWAK Rafał, SKIERKOWSKA Hanna Danuta, KARPIŃSKI Sławomir, RUTKOWSKI Lech Franciszek, MARCINIAK Sławomir, KRANKIEWICZ Tomasz, WRZEŚNIEWSKI Michał, MATUSIAK Iwona.

GMINA SŁUPNO

Wybory na wójta:

PIECHNA Jacek – 15.60%, WERNER Stanisław Dariusz – 20.89%, ZAWADKA Marcin – 63.51%.

Radni gminy Słupno:

GRABOWSKI Władysław, CHIRZYŃSKA Romana, ŚLIWIŃSKI Jarosław, SZENK Janusz Kazimierz, KARPIŃSKA-ROSIAK Agnieszka Beata, PIÓRKOWSKI Tomasz, PIETRZAK Andrzej, DURNIAT Magdalena, ZALEWSKA Anna, MIODUSKI Andrzej Zbigniew, SZAŁKOWSKI Jarosław, WĘGLIŃSKI Piotr, SAWICKA Małgorzata Barbara, RĄCZKOWSKI Józef Romuald, BARANOWSKI Paweł.

GMINA BULKOWO

Wybory na wójta:

GRACZYK Gabriel.

Radni gminy Bulkowo: 

JÓZWIAK Mieczysław, FABIANOWICZ Tadeusz Józef, MATUSZEWSKI Jarosław, DOMINIAK Justyna, KROKOWSKI Andrzej Bogdan, MARCINIAK Ryszard, PIJANKOWSKA Agata Bogumiła, MARCINIAK Jacek, GRABARCZYK Agata, LESZCZYŃSKA Jolanta Ewa, TYBUŚ Tomasz, BOCZKOWSKI Roman, CYTACKI Andrzej, SZTENDUR Roman Dominik, STASIAK Adam.

GMINA STARA BIAŁA

Wybory na wójta:

PAWŁOWSKI Adam – 48.22%, WAWRZYŃSKI Sławomir Stanisław – 51.78%.

Radni gminy Stara Biała:

DOWNAROWICZ Mariusz Jan,  LEWANDOWSKA Małgorzata, MURAWSKI Hubert, KRAJEWSKI Marek, MALANOWSKA Agnieszka Wioletta, BĘTLEJEWSKI Tomasz, KRASKA Iwona Beata, PORTALSKI Jacek Józef, WOJTALEWICZ Mirosława Grażyna, PORTALSKI Krzysztof, PRZYCZKA Monika Margarita, TRUCHLEWSKI Zbigniew, PAWŁOWSKI Adam, TUROWSKA-BURCZYŃSKA Monika, SIERADZKI Jan.

GMINA GĄBIN

Wybory na burmistrza:

JADCZAK Krzysztof Mieczysław – 63.11%, WĄSIK Piotr – 36.89%.

Radni gminy Gąbin:

WILGOCKI Edward Ryszard, WALBURG Tadeusz, FORTUŃSKI Leszek Piotr, SIKORSKA Alicja, ZIÓŁKOWSKI Jakub, KĘDZIA Leszek Karol, WĄSIK Marta, JAKUBOWSKI Zbigniew, SMOŻEWSKA Wanda Barbara, WIERZBICKI Jan Marek, NOWACKI Tomasz, BEDYK Jan, SOBIECKI Czesław Tadeusz, LEDZION Krzysztof, OSTROWSKA Dominika.

GMINA NOWY DUNINÓW

Wybory na wójta:

BALCERZAK – DZIERBICKA Anna Renata – 36.71%, KRYSIAK Mirosław Jan – 63.29%.

Radni gminy Nowy Duninów:

GOŚCINIAK Beata, ROMAŃSKI Włodzimierz, PIETRZAK Andrzej, WAĆKOWSKI Sławomir, SZULCZEWSKI Marek Jan, WERNIKIEWICZ Krzysztof, ZAJĄCZKOWSKI Dariusz Zbigniew, KALWASIŃSKA Anna, NOWACKI Jerzy, KIJEK Waldemar Jan, KUCZKOWSKA Małgorzata, GARWACKA Zofia, KIJEK Piotr Adam, OLEWNIK Krzysztof, GUTORSKA Izabela Małgorzata.

Nie znamy wyników w gminie Łąck, ale nieoficjalnie wiadomo, że wójtem ponownie został rządzący od 20 lat Zbigniew Białecki.

Fot. wikipedia.pl

Reklama

Płock: PKW podała wyniki wyborów samorządowych 2018. komentarze opinie

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie

Kalendarz

Najbliższe imprezy
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez mws.org.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Mazowiecka Wspólnota Samorządowa z siedzibą w Warszawa 00-553, Koszykowa 24 lok 12

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"