-1°C lekkie zachmurzenie

Obchody 100 lecia odzyskania niepodległości w powiecie wołomińskim

Ten rok dla naszego kraju jest wyjątkowy. Równo 100 lat temu odzyskaliśmy niepodległość. 21 stycznia zainaugurowano obchody tej ważnej rocznicy w powiecie wołomińskim.

Rozpoczęło się uroczystą Mszą Św., którą odprawił ksiądz dziekan Zygmunt Podstawka. Potem wszyscy uczestniczący w uroczystości złożyli wieńce pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego.

O wydarzeniach sprzed 100 lat wszyscy przypomnieli sobie w czasie dwuczęściowego spektaklu „Zawsze na przedzie”. Przedstawienie pokazało nam jak ważną postać w polskiej historii jest marszałek Józef Piłsudski.

W tych doniosłych uroczystościach wzięli udział m.in. kombatanci, członkowie Związku Sybiraków RP. Nie zabrakło też Towarzystwa Historycznego im. Szembeków oraz Związku Piłsudczyków RP.

To była inauguracja obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. Uroczystości będą trwały przez cały rok. Jak informuje powiat wołomiński, powiatowe obchody zostały włączone w wydarzenia wpisujące się w oficjalne obchody stulecia odzyskania niepodległości, koordynowanych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dzięki czemu maja prawo posługiwać się znakiem „niepodległa”.

Źródło i zdjęcia: powiat-wolominski.pl

Obchody 100 lecia odzyskania niepodległości w powiecie wołomińskim komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się