1°C całkowite zachmurzenie

Milicz: będzie pozew w trybie wyborczym przeciwko Dorocie Folmer

News, Milicz będzie pozew trybie wyborczym przeciwko Dorocie Folmer - zdjęcie, fotografia

Dorota Folmer, kandydatka na burmistrza gminy Milicz, wraz ze swoim sztabem wyborczym wydała 16-stronicową gazetkę wyborczą, która poświęcona jest w dużej mierze krytyce aktualnego burmistrza - Piotra Lecha. Jest on równocześnie kontrkandydatem Folmer w zbliżających się wyborach. Piotr Lech i jego sztab wyborczy postanowili złożyć pozew w trybie wyborczym. 

Gazetka wyborcza pretendentki zatytułowana jest "Milickie Informacje Samorządowe", co zresztą jest zbieżne z nazwą biuletynu gminy Milicz, który zwie się "Milicki Informator Samorządowy". Mają bliźniaczy format, niemal identyczną szatę graficzną. Dodatkowo, jak wyżej wspomniano, prawie każdy artykuł w nowo-powstałej gazecie zawiera w sobie słowa krytyki pod adresem obecnego burmistrza. Gazeta wydrukowana została w nakładzie 10 tys. egzemplarzy. Wewnątrz znajduje się też "wywiad z burmistrzem", który jest w rzeczywistości wywiadem z Damianem Stachowiakiem, co zaznaczone jest na końcu, bardzo drobną czcionką. 

Według informacji, które podał Piotr Lech w rozmowie z glosmilicza.pl, sprawa została skierowana do sądu w środę (17.10.18 roku). Chodzi głównie o opublikowany w gazecie "wywiad z burmistrzem", który jest celowym wprowadzaniem w błąd czytelników. 

Fot. glosmilicza.pl

Informacje: glosmilicza.pl

Milicz: będzie pozew w trybie wyborczym przeciwko Dorocie Folmer komentarze opinie

  • gość 2018-10-22 13:08:13

    Pan Lech to dla mnie lokalny mafiozo, wielu ludzi spoza korzystającego układu, który korzysta, liczy , że Panowie Lech znikną z gminy i powiatu Milicz. Kazdy bedzie lepszy od obecnego włodarza !

Dodajesz jako: Zaloguj się