0°C pochmurno z przejaśnieniami

Marszałkiem Sejmiku Województwa Mazowieckiego ponownie Adam Struzik

W Sejmiku Mazowieckim można powiedzieć, że bez zmian. Koalicja Platforma.Nowoczesna z Polskim Stronnictwem Ludowym utrzymała się. Większością głosów radni wybrali ponownie Adama Struzika na Marszałka Województwa Mazowieckiego. Funkcję tą pełni od grudnia 2001 roku. Prawo i Sprawiedliwość nie zgłosiło swojego kandydata.

Oprócz Adama Struzika do zarządu wybrani zostali: Wicemarszałkowie: Wiesław Raboszuk (PO/N), Rafał Rajkowski (PO/N), Członkowie Zarządu: Elżbieta Lanc (PO/N), Janina Orzełowska (PSL).

Wcześniej radni dokonali również wyboru Przewodniczącego Sejmiku. Koalicja Obywatelska z PSL zgłosili kandydaturę Ludwika Rakowskiego, natomiast PiS Wojciecha Zabłockiego. W tajnym głosowaniu Rakowski uzyskał 26 głosów, a Zabłocki 24. Oznacza to, że podobnie jak w poprzedniej kadencji Sejmiku Przewodniczącym będzie Ludwik Rakowski.

- Odnoszę wrażenie, że sejmik stał się jeszcze bardziej upartyjniony niż był poprzednio. Jestem oburzony tym, że w prezydium rady nie znalazł się przedstawiciel największego klubu opozycyjnego jakim jest Prawo i Sprawiedliwość. To jest wbrew jakimkolwiek zwyczajom. Koalicja po prostu oblała egzamin z demokracji. – skomentował obrady radny Prezes MWS Konrad Rytel z Bezpartyjnych Samorządowców.

Marszałkiem Sejmiku Województwa Mazowieckiego ponownie Adam Struzik komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się