1°C całkowite zachmurzenie

Marek Jurek w siedzibie Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej.

„Powinniśmy wypracować swój narodowy program w stosunku do emigrantów, ponieważ nie możemy rozwiązać problemu, który nie został przez nas wygenerowany.”

Dzisiaj w ramach IX Klubu Gospodarczego naszym gościem był poseł na Sejm X i I kadencji (1989–1993) oraz IV i V kadencji (2001–2007), od 2007 prezes Prawicy rzeczpospolitej, w latach 2005–2007 marszałek Sejmu, od 2014 poseł do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji, Pan Marek Jurek. Polityk odpowiadał na pytania kilkunastu osób, które zdecydowały się wziąć udział w tym spotkaniu. Dyskusja rozpoczęła się od krótkiego komentarza bieżących wydarzeń krajowych i międzynarodowych. Nie obyło się od trudnych pytań związanych z problemem emigrantów. Parlamentarzysta nie udzielił niestety konkretnej odpowiedzi na bardzo ważne pytanie postawione przez wiceprezesa MWS Mariusza Ambroziaka, dotyczące kryzysu emigracyjnego w Europie.”- My jako ludzie wierzący ,chyba nie powinniśmy się od nich odwracać ? Szczególnie od uchodźców, którzy są tak samo jak my są chrześcijanami. Trzeba im pomagać. Tylko jak ? Czy pan marszałek ma jakąś receptę ? Czy może powinniśmy udawać, że to nie nasz problem i sprawę zbywać milczeniem ? Mamy wystarczająco dużo ośrodków w Polsce, które mogłyby spokojnie przyjąć choćby te dwa tysiące uchodźców. Czy nie jest to naszym obowiązkiem moralnym ? „- pytał lider MWS. Odpowiedź polityka ograniczyła się do wygłoszenia lakonicznej deklaracji, w której zapowiedział promowanie programu pomocy emigrantom, niezależnego od polityki Unii Europejskiej. „Powinniśmy wypracować swój narodowy program w stosunku do emigrantów, ponieważ nie możemy rozwiązać problemu, który nie został przez nas wygenerowany”- powiedział Marek Jurek. Podczas dyskusji poruszany były również temat związany z proponowanym przez Prezydenta referendum konstytucyjnym na 11 listopada 2018, samodzielnością polskiej waluty, niebezpieczeństwem (zdaniem europosła) aktywności Niemiec w krajach bałtyckich.

Marek Jurek w siedzibie Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej. komentarze opinie

  • gość 2017-06-07 20:05:44

    To było bardzo ciekawe i interesujące spotkanie. Zgadzam się z Panem Marszałkiem w kwestii uchodźców i cieszy tak stanowcza postawa polskiego rządu. Oby w tym wytrwali.

Dodajesz jako: Zaloguj się