0°C pochmurno z przejaśnieniami

Ludwika Jadwiga Chewińska, nr 2

Okręg 7, Ludwika Jadwiga Chewińska - zdjęcie, fotografia

Urodziła się w 1948 roku, otrzymała tytuł magistra Wychowania Fizycznego, nauczycielka wychowania fizycznego, lekkoatletka, działaczka charytatywna na rzecz dzieci.

Ludwika Chewińska  urodziła się  09.10.1948 roku w rodzinie wielodzietnej. Szkołę podstawową ukończyła w Kazanicach, zawodową szkołę handlową w Malborku, a liceum ogólnokształcące w Warszawie. Tytuł magistra Wychowania Fizycznego uzyskała na warszawskiej AWF. Była nauczycielem wychowania fizycznego w warszawskich szkołach oraz wykładowcą na wyższych uczelniach (PWSBiA w Warszawie, WSKFiT w Pruszkowie). Miała okazję uczyć Kamilę Skolimowską i Krzysztofa Włodarczyka. Pracowała również jako kierownik i wychowawca na koloniach dla dzieci i młodzieży. Była sędzią sportowym PZTri, LA. Instruktorka nordic walking, lekkiej atletyki. Prowadziła działalność na rzecz sportu szkolnego dzieci i młodzieży. Organizowała w szkołach spotkania ze sławnymi sportowcami. Brała udział w biegach Parkrun w Jabłonnie. Wielokrotnie była gościem honorowym na zawodach dla dzieci „Parafiada”, odznaczając najlepszych medalami i pucharami. Angażuje się w działalność charytatywną na rzecz dzieci. Jest Przewodniczącą Mieszkańców Służew nad Dolinką i członkiem Stowarzyszenia Sportu i Kobiet przy PKOL. Zajmuje się również organizacją zawodów dla dzieci.

Odznaczenia:  Zasłużony Mistrz Sportu, Srebrny medal za osiągnięcia sportowe, Srebrny Krzyż Zasługi za zdobycie v-ce Mistrzostwa Europy w 1973 roku w Rotterdamie.

Posiada również liczne osiągnięcia sportowe: 

- Uprawiała lekkoatletykę (pchnięcie kulą) w latach 1966-1983,

- Reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Europy i Pucharach Europy,

- Uczestniczyła w letnich Igrzyskach Olimpijskich w Monachium w 1972 r., zajmując X miejsce z wynikiem 18,24.

- Wielokrotnie zdobywała Mistrzostwo Polski i ustanawiała rekordy Polski w pchnięciu kulą,

- Jest aktualną rekordzistką Polski z wynikiem 19.58 m. (rekord został ustanowiony w 1976 roku i do tej pory  należy do niej).

- Dalej uprawia lekkoatletykę i z sukcesami uczestniczy w Mistrzostwach Polski i Europy w kategorii Masters.

- Od 2010 roku w Zespole Szkół w Kazanicach (którego jest absolwentką) odbywa się meeting lekkoatletyczny pod jej patronatem.

Jej hobby to sport, muzyka, propagowanie lekkiej atletyki wśród młodzieży. Ma dwóch synów i wnuka.

.

Ludwika Jadwiga Chewińska, nr 2 komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się