1°C całkowite zachmurzenie

Kolumna Niepodległości w Iłowie odsłonięta

W niedzielę 26 sierpnia 2018 roku w Iłowie odbyły się uroczystości związane z odsłonięciem Kolumny Niepodległości. Na Kolumnie, która powstała na skwerze przy Kościele Pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Iłowie, swoje godne miejsce znalazł medalion z podobizną Marszałka Józefa Piłsudskiego, który jest wierną kopią medalionu z pomnika zburzonego w 1939 roku przez Niemców w Iłowie.

W ten sposób Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Iłowskiej, Mazowiecka Wspólnota Samorządowa oraz przy zaangażowaniu Proboszcza Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Iłowie ks. Krzysztofa Boruckiego uhonorowali trud Marszałka i naszych przodków włożony w walkę o wolność kraju.

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 12.00 Mszą Świętą z Ojczyznę i plony. Około godziny 14.30 poświęcono Kolumnę i złożono pod nią kwiaty.

Wierzymy, że Kolumna Niepodległości stanie się niemym świadkiem rozwoju naszej małej ojczyzny i lokalnej społeczności. Będzie pamiątką i symbolem pochwały czynów naszych przodków, którzy pragnąc wyzwolić swą ojczyznę oddali młodość, zdrowie i życie.

Andrzej Ciołkowski
Prezes Stowarzyszania na Rzecz Rozwoju Ziemi Iłowskiej

Mariusz Ambroziak
Wiceprezes Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowe

Kolumna Niepodległości w Iłowie odsłonięta komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się