1°C całkowite zachmurzenie

Kandydaci na europosłów na Żoliborzu

Spotkanie z kandydatami na europosłów, które odbyło się w Kalinowym Sercu 19 maja było cennym źródłem informacji dla wyborców.


Kandydaci przedstawiali swoje priorytety funkcjonowania w Europarlamencie, jednocześnie uświadamiając zebranym, jakie są struktury Europarlamentu, co jeszcze nie jest wiedzą powszechną w naszym społeczeństwie.

Pani Barbara Jezierska kandydująca z listy Polska Razem, były Wojewódzki Konserwator Zabytków i architekt mówiła o konieczności wdrożenia unijnych standardów w Polsce w dziedzinie ochrony zabytkowych dóbr kultury, ponieważ do chwili obecnej zagrożony bywa status dziedzictwa światowego przyznany polskim terenom zabytkowym.

Pan Piotr Gadzinowski  z SLD mówił o konieczności zadbania w Europarlamencie o przepisy dotyczące ochrony praw autorskich i o misji europejskiej socjaldemokracji stanowiącej znaczącą siłę w Europarlamencie.   Marszałek Marek Jurek, lider Prawicy Rzeczypospolitej, której kandydaci znajdują się na 5 miejscu na listach PiS, mówił o konieczności reprezentowania i uwzględniania w pracach Europarlamentu wartości chrześcijańskich, o konieczności uznania praw rodziny za priorytet dla wszystkich państw członkowskich Unii. Rozwojem Unii, jak stwierdził, powinna rządzić prosta zasada: tyle wspólnych instytucji i kompetencji, ile wspólnych wartości i interesów.
  Na spotkaniu nie pojawił się zapowiadany Tadeusz Ross reprezentujący partię rządzącą, co żoliborzanie, będący jednymi z najbardziej świadomych wyborców w Warszawie, skrupulatnie odnotowali.
  W niedzielę wybory !   Źródło: http://izoliborz.pl/

Kandydaci na europosłów na Żoliborzu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się