-1°C lekkie zachmurzenie

J. Wachowicz: Jedyną nadzieją na rozwój Pragi są jej mieszkańcy. Politycy tego za nas nie zrobią!

Wywiady, Wachowicz Jedyną nadzieją rozwój Pragi mieszkańcy Politycy zrobią! - zdjęcie, fotografia

Mówi o tym kandydat Bezpartyjnych Samorządowców do Rady Dzielnicy Praga Północ – JACEK WACHOWICZ, prezes stowarzyszenia. 

- Czy nie zauważył Pan, że w ostatnich dniach z ust polityków największych partii nie schodzi określenie „druga strona Wisły”? Przewijają się kolejne obietnice o dofinansowaniu tej części Warszawy, wprowadzeniu innowacji czy też połączeniu „obu stron Wisły w jedną Warszawę”.

- Po kilku latach politycy przypomnieli sobie, że Warszawa to nie tylko lewy brzeg Wisły. Myślę, że PiS i PO dojrzały po prostu do tego. Widzą swoją szansę i szukają głosów między innymi składając kolejne obietnice mieszkańcom Pragi, ale prażanie nie dadzą się po raz kolejny oszukać. „Kocham Pragę”, będąc przez 27. miesięcy w koalicji z PiS-em, pokazało jak powinien funkcjonować samorząd. Wszystko, jeszcze raz podkreślę, wszystko, co zostało zrobione w czasie cierpkiej koalicji, dokonali radni i burmistrzowie reprezentujący Stowarzyszenie „Kocham Pragę”. A zrobilibyśmy więcej, gdyby PiS nas nie blokował.

- A co np. PiS na Pradze zblokował?

- Praga przez partyjną głupotę straciła szansę na utworzenie siedziby Polskiej Agencji Kosmicznej na Pl. Hallera, zadaszenia widowni przy muszli widowiskowej w Parku Praskim i wiele innych inwestycji. Ale myślę, ze o tym porozmawiamy przy innej okazji. Bezpartyjny samorząd to dobry samorząd. Pozdrawiam wszystkich tradycyjnie po prasku - Kocham Pragę!

Więcej:

https://wio.waw.pl/artykul/j-wachowicz-jedyna/513292

 

 

J. Wachowicz: Jedyną nadzieją na rozwój Pragi są jej mieszkańcy. Politycy tego za nas nie zrobią! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się