7°C lekkie zachmurzenie

Forum Mazowsza Północnego za nami

 

W dniu dzisiejszym, w Łaziskach koło Iłowa (powiat Sochaczew) odbyła się konferencja, w której uczestnikami byli działacze oraz sympatycy Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej pod roboczym tytułem „Forum Mazowsza Północnego - Na rok przed wyborami samorządowymi 2018." 

Panelistami byli między innymi Sergiusz Trzeciak, wykładowca marketingu politycznego w Collegium Civitas (w latach 2006-2008 prezes Instytutu Sobieskiego w Warszawie), który w sposób bardzo interesujący zaprezentował swoją autorską koncepcję prowadzenia kampanii wyborczej. Prezes Towarzystwa Przyjaciół Chorzel Michał Wiśnicki przedstawił zasady korzystania z funduszy sołeckich. Marcin Bańcerowski, działacz sportowy i wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej klubu ONICO Warszawa (ONICO jest warszawską męską drużyną siatkarską kontynuującą działalność znanego zespołu ligowego AZS Politechnika Warszawska. Pod nazwą ONICO Warszawa klub działa od 2017 roku) dokonał prezentacji modelu współpracy samorządów lokalnych ze światem sportu. Konferencję podsumował prezes Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej Konrad Rytel, który odniósł się do ostatnich doniesień politycznych dotyczących planowanych zmian w ordynacji wyborczej  

„Z niepokojem przyjmujemy wiadomości o tym, że rozpoczęto prace nad zmianą ordynacji wyborczej, które zmierzają w kierunku upolitycznienia wyborów samorządowych. Utrudniłoby to a wręcz uniemożliwiłoby kandydowanie w wyborach wielu ludziom, którzy startują od kilkunastu lat z różnych niezależnych od partii politycznych komitetów.”

Gościem specjalnym Forum był Marcin Nowak, wieloletni reprezentant Polski, w męskiej drużynie siatkówki, manager programu „Gmina, dzielnica, miasto” w warszawskim klubie ONICO Warszawa, którego celem jest budowanie w stolicy mody na siatkówkę. Spotkanie w Łaziskach przygotował wiceprezes Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej Mariusz Ambroziak we współpracy ze strukturami MWS z Iłowa oraz Płocka.

Forum Mazowsza Północnego za nami komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się