1°C całkowite zachmurzenie

Czy Wspólnota Samorządowa porozumie się z Bezpartyjnymi?

Polska, Wspólnota Samorządowa porozumie Bezpartyjnymi - zdjęcie, fotografia

To już kolejne spotkanie Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej z Ruchem Samorządowym Bezpartyjni. Przypominamy, że ruch, którego główny ośrodkiem jest Dolny Śląsk zorganizował niedawno konferencję blisko 500 samorządowców chcących stworzyć wspólną ogólnopolską listę do wyborów samorządowych.
Na zaproszenie MWS do Warszawy przybyli Robert Raczyński prezydent Lubina oraz Patryk Hałaczkiewicz koordynator krajowego RS Bezpartyjni. Ze strony MWS byli obecni Prezes Konrad Rytel oraz wiceprezesi Grzegorz Wysocki i Paweł Kłobukowski.

Dużo padło gorzkich słów na temat stosunku partii politycznych do samorządu. Zwrócono uwagę na pisanie ordynacji pod potrzeby ugrupowania, które aktualnie rządzi oraz na dyskryminacyjny system wspierania partii w kampanii samorządowej pieniędzmi publicznymi.

Bezpartyjni zaproponowali start MWS do wyborów samorządowych w ramach ogólnopolskiego komitetu. W najbliższych dniach zbierze się zarząd Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej w celu podjęcia decyzji czy przystąpić do tego ogólnopolskiego ruchu.

- Tak naprawdę jest to formalność. Przez dłuższy czas obserwujemy naszych przyjaciół z Dolnego Śląska i nie mamy wątpliwości, że trzeba konsolidować ruch samorządowy. Zaprosiliśmy naszych gości na naszą konferencję i cieszymy się, że zaproszenie zostało przyjęte.  – Powiedział po spotkaniu Grzegorz Wysocki.

W sobotę w Warszawie odbędzie się konferencja samorządowa, której jednym z organizatorów jest Wspólnota Samorządowa. Samorządowcy działający w lokalnych komitetach dzielnicowych będą się wspólnie zastanawiać czy mogą połączyć siły w wyborach do rady miasta. Na pewno będziemy relacjonować dla Państwa wszystkie te wydarzenia.