0°C pochmurno z przejaśnieniami

Czy Bezpartyjni będą mieli swoich radnych w Sejmiku Mazowieckim?

Aktualności, Bezpartyjni będą mieli swoich radnych Sejmiku Mazowieckim - zdjęcie, fotografia

Trwa jeszcze zliczanie głosów po niedzielnych wyborach samorządowych. Informacji o tym kto wygrał, a kto przegrał jest coraz więcej. Cały czas brakuje informacji co do wyników wyborów do Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Jednak jak udało się nam dowiedzieć, bardzo możliwe jest, że do grona radnych wojewódzkich dołączy Konrad Rytel z Bezpartyjnych Samorządowców.

O ile nikogo nie może dziwić, że w radzie swoich przedstawicieli będzie miało Polskie Stronnictwo Ludowe, Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska i Prawo i Sprawiedliwość, to nowością w mazowieckim sejmiku może okazać się przedstawiciel Bezpartyjnych. Informacja ta jeszcze nie jest potwierdzona, ale ze wstępnych wyliczeń Bezpartyjni osiągnęli w województwie wynik na poziomie 7%. Najprawdopodobniej oznacza to jeden mandat w sejmiku, z okręgu podwarszawskiego. Liderem był tutaj Konrad Rytel, Prezes Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej.

Wybory w województwie, wstępne dane, wygrał PiS – 33,9%, PO.N – 22,2%, PSL – 17,9%, Bezpartyjni Samorządowcy – 6,8%, SLD – 5,2%, Kukiz,15 – 4,5%. Pozostałe komitety otrzymały poniżej 3%.

Źródło: Warszawa i Okolice

Czy Bezpartyjni będą mieli swoich radnych w Sejmiku Mazowieckim? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się