18°C pochmurno z przejaśnieniami

Budowa stacji Księcia Janusza II linii metra na Woli zagrożona

News, Budowa stacji Księcia Janusza linii metra zagrożona - zdjęcie, fotografia

Nie ma zgody na budowę stacji Księcia Janusza II linii metra na Woli. Decyzja wraca do wojewody mazowieckiego.

Informację o uchyleniu przez Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego pozwolenia na budowę stacji Księcia Janusza udostępnił na Twitterze radny miejski Oskar Hejka. Wg publikowanego dokumentu urzędnicy uwzględnili zastrzeżenia zgłaszane miedzy innymi przez Towarzystwo Ochrony Przyrody oraz Spółdzielnię Mieszkaniową „Koło”.

Zastrzeżenia dotyczą prawa własności do wszystkich działek. Niewielki teren, na którym ma powstać stacja nie należy do miasta ale do spółdzielni mieszkaniowej. W dokumencie, publikowanym przez radnego nie ma też podpisów wszystkich projektantów.

Stacja Księcia Janusza ma powstać na Woli, pod ulicą Górczewską, w rejonie skrzyżowania z ulicą Księcia Janusza. Projekt przewiduje również wybudowanie torów odstawczych i komory do zawracania.

Czy decyzja Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego wstrzyma prace na budowie i opóźni rozbudowę II linii metra na Woli? Prace jak na razie trwają. Poproszona o komentarz Agnieszka Kłąb, zastępca rzecznika Ratusza twierdzi, że nie posiada jeszcze dokumentu, więc nie może się do niego ustosunkować. Milczy również Urząd Wojewody Mazowieckiego, który wydał pozwolenie na budowę. Nie udało się skontaktować z rzeczniczką wojewody.

 

Budowa stacji Księcia Janusza II linii metra na Woli zagrożona komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się