-1°C pochmurno z przejaśnieniami

Bezpartyjni trzecią siłą polityczną w Lubuskiem! Kolejny sensacyjny sondaż od IBRiS.

News, Bezpartyjni trzecią siłą polityczną Lubuskiem! Kolejny sensacyjny sondaż IBRiS - zdjęcie, fotografia

Kilka dni temu pisaliśmy o pięcioprocentowym poparciu Bezpartyjnych w wyborach do sejmików wojewódzkich w skali całego kraju. Dziś dotarliśmy do sondażu, który przeprowadził IBRiS na zlecenie Radia Zachód.

Najwyższym poparciem w województwie lubuskim cieszy się Prawo i Sprawiedliwość (24.6%), natomiast Koalicja Obywatelska może liczyć na 21.1% głosów. Trzecią siłą zaś jawią się... Bezpartyjni Samorządowcy (13,5%) i przeganiają PSL (11,5%), a także SLD (10.2%). Zdecydowanie gorzej radzi sobie Kukiz’15 (3,9%), Partia Razem (2,1%) i Zieloni (1,9%).

Wynik dwóch pierwszych pozycji w każdym kolejnym sondażu nie może dziwić – od wielu lat PiS i Platforma skutecznie nie pozwalają strącić się ze szczytów politycznej popularności. Trzecie miejsce dla Bezpartyjnych jest jednak niepodważalnym zaskoczeniem. Starsze partie, takie jak PSL czy SLD, powoli tracą poparcie, a zamiast nich do gry wchodzą "mieszańcy", zjednoczeni jednym marzeniem – odpartyjnienia samorządu. Czy ten sondaż jest iskierką nadziei dla wszystkich ludzi niepowiązanych z żadną partią polityczną? Czy już w tych wyborach samorządowych będziemy świadkami odebrania władzy z rąk największych partii w naszych małych ojczyznach? Każdy kolejny sondaż pokazuje, że obywatele są coraz bardziej zmęczeni bezustanną wojną polsko-polską i zaczynają brać sprawy w swoje ręce…

Bezpartyjni trzecią siłą polityczną w Lubuskiem! Kolejny sensacyjny sondaż od IBRiS. komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się