1°C całkowite zachmurzenie

Bezpartyjni mają kandydata na prezydenta Radomia

Aktualności, Bezpartyjni mają kandydata prezydenta Radomia - zdjęcie, fotografia

„Bezpartyjność. Młodość. Przyszłość.” – to hasła wyborcze Dominika Hebdy. Nawiązuje on w nim, że jest osoba zupełnie z poza układu politycznego

Młody radomianin, 29-letni Dominik Hebda został zaprezentowany jako kandydat „Bezpartyjnych Samorządowców” na Prezydenta Miasta Radomia. Hebda jest absolwentem Historii oraz Prawa na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Obecnie jest aplikantem radcowskim oraz pracuje w kancelarii prawnej w Warszawie. Jak sam przyznaje reprezentuje tych mieszkańców, którzy „za chlebem” muszą codziennie dojeżdżać do innego miasta, ale podkreśla, że to Radom jest jego domem, że z nim wiąże przyszłość i tutaj chce pracować oraz mieszkać na stałe.

Kandydata na Prezydenta Radomia przedstawił Krzysztof Górak, pełnomocnik Ruchu na teren byłego województwa radomskiego.

„Bezpartyjność. Młodość. Przyszłość.” – to hasła wyborcze Dominika Hebdy. Nawiązuje on w nim, że jest osoba zupełnie z poza układu politycznego. – Jestem młodą osoba, nigdy nie byłem związany z żadną partią. Nie jestem podporządkowany partyjnej smyczy, reprezentuje Radom i dla niego chce pracować – podkreślał pretendent na fotel Prezydenta Radomia.

Priorytetem dla kandydata są ludzie młodzi. Pragnie on, żeby Ci, którzy opuścili Radom, ze względu na studia, czy poszukiwanie pracy wrócili do niego, tu zakładali swoje rodziny, znajdowali godną pracę czy rozwijali własne biznesy. Jak podkreślał, do tego potrzebny jest prezydent, który rozumie te problemy, który będzie umiał stanąć ponad partyjnymi podziałami i tak pokierować polityką miasta, aby jego rozwój był nierozerwalnie związany z młodością i kreatywnością.

Oczywiście dla Dominika Hebdy ważne są również problemy wszystkich mieszkańców. Dużą wagę przywiązuje on do Starego Miasta. Podkreśla, że Radom zasługuje na to, żeby w jego Rynek tknąć drugie życie. Chciałby tak zagospodarować ten teren, aby przyciągał tłumy ludzi, a otoczenie dotąd odstraszające wręcz zachęcało do odwiedzin czy spędzenia tam wolnego czasu.

Jak zapowiedział kandydat na Prezydenta Radomia cały program będzie przedstawiany etapowo podczas kolejnych konferencji prasowych.

Na koniec, Krzysztof Górak, przedstawił liderów list do sejmiku województwa mazowieckiego oraz Rady Miejskiej w Radomiu. I tak numerem jeden w okręgu 5. w wyborach do sejmiku będzie Iwona Skrzypczak. Na „dwójce” znajdzie się Rafał Wrześniak. Natomiast do Rady Miasta liderem w okręgu 1. będzie wspomniany Dominik Hebda, w 3. Hubert Wołowiec, a w 5. Rafał Kowalik.

Pełne listy zostaną przedstawione w ciągu kilku najbliższych dni.

Fot. kandydata Gość Niedzielny

Bezpartyjni mają kandydata na prezydenta Radomia komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się