8°C słabe opady deszczu

Bal na rzecz Liceum Polonijnego

Aktualności, rzecz Liceum Polonijnego - zdjęcie, fotografia

W sobotę 21 kwietnia w gmachu fizyki Politechniki warszawskiej odbył się LXIII Bal Arkonii.Zaproszeni goscie oraz korporanci byli widzami a jednoczesnie uczęstnikami pokazu mazura, walcu kotylionowego, aukcji charytatywnej oraz loteria fantowej. W tym roku środki zebrane podczas balu byli przeznaczone na rzecz Katolickiego liceum im. Św. Stanisława Kostki.

Liceum polonijne to szkoła o charakterze polonijnym, która od 25 lat kształci młodzież polskiego pochodzenia ze Wschodu. Misja liceum polonijnego zakłada integrację z polską młodzieżą i reintegrację ze społeczeństwem. Polonijny charakter szkoły, pielęgnacja bogactwa kulturowego Polski i wielokulturowość pozwala w pełni przygotować młodych Polaków na życie w odrodzonym polskim społeczeństwie.

MWS miało zaszczyt przekazać kopię obrazu Warszawskiej Starówki z 1871 roku do sprzedania w licytacji charytatywnej. Na licytacji między innymi znalazło się pióro przekazane po przez premiera Morawickiego.

Korporacja Akademicka Arkonia - jest apolitycznym stowarzyszeniem studenckim o charakterze ideowo-wychowawczym. Bractwo opiera swoje działanie na trzech filarach: przyjaźń, praca nad sobą i patriotyzm.
Do obecnych członków Arkonii należą między innymi Łukasz Szumowski.

 

Bal na rzecz Liceum Polonijnego komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się