18°C pochmurno z przejaśnieniami

Apel MWS do Prezydenta w sprawie referendum 11.11.2018r.

News, Prezydenta sprawie referendum 2018r - zdjęcie, fotografia

Poniżej zamieszczamy treść apelu Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej do Prezydenta RP w sprawie organizacji referendum 11 listopada 2018 roku.

 

Szanowny Panie Prezydencie,


Mazowiecka Wspólnota Samorządowa odwołując się do konstytucyjnego prawa obywateli Rzeczypospolitej Polskiej, do czynnego i zorganizowanego uczestniczenia w życiu publicznym, zwraca się z apelem do Pana Prezydenta o powstrzymanie się od decyzji zorganizowania referendum konsultacyjnego w rocznicę święta niepodległości 11 listopada 2018. 

Dyskusja polityczna dotycząca kształtu przyszłej ustawy zasadniczej powinna toczyć się od zaraz z wyłączeniem obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Istnieje naszym zdaniem obawa, że debata nad przyszłym kształtem ustawy w sposób nieunikniony podzieli społeczeństwo. Będzie to nie tylko merytoryczną dyskusją o przyszłości narodu ale co wydaje się oczywistym stanowić będzie element gry politycznej, w którą zaangażowani zostaną zwolennicy jak i przeciwnicy rządzącej większości parlamentarnej.

Rocznica 100-lecia powinna nas łączyć. Wyrażamy pogląd, że tak ważnego dla Polaków wydarzenia nie powinno się sprowadzać do ostrego partyjnego sporu. Naród polski powinien się wypowiedzieć co do przyszłości ustrojowej państwa, jakiej chce roli prezydenta, Senatu i Sejmu, jakie wolności powinny być przestrzegane. Dzień 11 listopada 2018 będzie wielkim świętem wszystkich Polaków, podczas którego powinny umilknąć wszelkie spory. Nawet takie, które dotyczą fundamentalnych kwestii jak zmiana Konstytucji.  

Konrad Rytel
Prezes Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej

Apel MWS do Prezydenta w sprawie referendum 11.11.2018r. komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się