-1°C lekkie zachmurzenie

Apel do Premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie organizacji wyborów samorządowych

News, Premiera Mateusza Morawieckiego sprawie organizacji wyborów samorządowych - zdjęcie, fotografia

Szanowny Panie Premierze

Przed nami ważny moment. Jesienią tego roku po raz kolejny decydować będziemy o kształcie polskiego samorządu. Tym razem, zgodnie z nową ordynacją, na następne pięć lat.
 
Nauczeni negatywnym doświadczeniem wynikającym z poprzednich wyborów, kierując się głęboką troską, zwracamy się do Pana Premiera w imieniu bezpartyjnych środowisk, Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej, organizacji skupionych w ruchu „Bezpartyjni Samorządowcy”, o analizę przygotowań służących do sprawnego i bezstronnego przygotowania wyborów.

Szczególny niepokój budzą sygnały płynące z Państwowej Komisji Wyborczej, Krajowego Biura Wyborczego oraz środowisk samorządowych o niedostatecznym stanie środków finansowych zabezpieczonych w kasie Państwa na ten cel, a także o opóźnieniach związanych z przeprowadzeniem działań administracyjno-logistycznych w postaci wszystkich niezbędnych przetargów służących jego realizacji, np. przetargu na zainstalowanie urządzeń rejestrujących pracę komisji wyborczych.

Dlatego my, samorządowcy, wyrażamy głęboką nadzieję, że Pan Premier wsłuchując się w nasz głos, obejmie osobistym nadzorem wspomniane przez nas kwestie, zapewniając tym samym odpowiednie środowisko do sprawnego, bezstronnego i niepodważalnego wyłonienia nowych władz samorządowych.

Z poważaniem,
Konrad Rytel

Prezes Zarządu 
Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej

Apel do Premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie organizacji wyborów samorządowych komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się