5x5 czyli program Bezpartyjnych i Samorzadowców przebija PiS i PO


MWS
Autor: Wojciech Pielecki
16/08/2019

Wybory 2019
Bezpartyjni i Samorządowcy przebijają Kaczyńskiego i Schetynę. Nie 5 i nie 6, a 5x5! Bogdan Żmijewski, odpowiedzialny w Komitecie BiS za program, podkreśla z całą mocą, że program Bezpartyjnych to nie obiecanki-cacanki, lecz konkretna wizja naprawy Polski. Formuła 5x5 ujmuje to w sposób skrótowy, ale konkretny, bez ideologicznych zawijasów i „wiecowego chrzanu”.

5x5 to ekologia, bezpieczeństwo obywateli, skuteczne państwo, zdrowie oraz aktywna przedsiębiorczość. Koordynator programu, Bogdan Żmijewski, podkreśla, że Bezpartyjni są samorządowcami, wychodzącymi naprzeciw potrzebom mieszkańców stolicy i okolic, wiedząc czym oni naprawdę żyją. Idą z ofertą zmian, np. przepisów dotyczących pracy w samorządzie, bo wiedzą na czym zależy obywatelom w ich codziennym życiu.

- Zajmujemy się szczególnie podatkami lokalnymi – mówi. – A także kompetencjami samorządów – ich organami i przesunięciami w dotychczasowej strukturze odpowiedzialności. Bo podatki muszą być dobrze wydawane, zgodnie ze społecznym interesem, a nie widzimisię centrali, jak próbuje to zrobić PiS. Jesteśmy przeciwnikami likwidacji urzędów wojewody, ale skłaniamy się ku wzrostowi ich fachowości, m.in. przez odpolitycznienie kadr tam zatrudnionych. To z pewnością pomoże w sprawiedliwym dzieleniu centralnego funduszu wyrównawczego, nie według politycznych zasług aktualnej ekipy samorządu, a według obiektywnych kryteriów. Teraz bowiem wiele powiatów traktowanych  jest zgodnie z kluczem partyjnym. Dostaje ten kto „nasz”. My natomiast stajemy murem za sprawiedliwą polityką państwa wobec samorządów. I przedstawiamy konkretne rozwiązania ustawowe.

 

 
5x5 czyli program Bezpartyjnych i Samorzadowców przebija PiS i PO - komentarze opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej


Ostanio w Wybory 2019


TOP 5

wróć

pełna wersja portalu