0°C pochmurno z przejaśnieniami

19 maja - Ogólnopolska konwencja Bezpartyjnych

Kolejne spotkanie Bezpartyjnych odbyło się w stolicy Pomorza Zachodniego. Gospodarzem spotkania byli samorządowcy tego województwa z prezydentem Szczecina Piotrem Krzystkiem na czele. W pierwszej części odbył się panel dyskusyjny z udziałem prezydenta Szczecina pana Piotra Krzystka, doktor Elżbietą Hibner byłym członkiem zarządu województwa łódzkiego, Marią Ilnicką - Mądry radną sejmiku Zachodniopomorskiego z ramienia Bezpartyjnych oraz Grzegorzem Wysockim zastępcą burmistrza dzielnicy Ochota m.st. Warszawy. Licznie zgromadzeni samorządowcy Pomorza Zachodniego interesowali się sytuacją Bezpartyjnych w innych regionach oraz wspólną ogólnopolską platformą programową ruchu. Panel prowadził Jerzy Karwelis, prezentując skondensowany materiał informacyjny o ruchu Bezpartyjnych.

Podczas spotkania przedstawicieli województw afiliowanych w ruchu postanowiono, że ogólnopolska konwencja Bezpartyjnych odbędzie się w Warszawie w sobotę 19 maja. Na warszawskim spotkaniu zostanie zaprezentowany program bezpartyjnych, jego ogólnopolska struktura i kluczowi kandydaci na prezydentów miast.

-Właśnie podczas konwencji przedstawimy między innymi naszego kandydata na prezydenta Warszawy. Nasz kandydat obok poparcia lokalnych samorządowców może liczyć na wsparcie prezydentów innych dużych miast skupionych w naszym porozumieniu - powiedział po spotkaniu koordynator krajowy ruchu pan Patryk Hałaczkiewicz.

Bezpartyjni planują przed konwencją cztery spotkania regionalne. Będą nimi konwencje w województwie Lubelskim, Warmińsko Mazurskim, Podkarpackim i Pomorskim.