10°C pochmurno z przejaśnieniami

17 Dzień Dziecka w Iłowie za nami [ZDJĘCIA]

W niedzielne popołudnie 4 czerwca na terenie pensjonatu „Radoszyna” w Łaziskach gmina Iłów zgromadziło się liczne grono uczestników Rodzinnego Festynu, zorganizowanego z okazji Dnia Dziecka przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Iłowskiej oraz Mazowiecką Wspólnotę Samorządową. Warto nadmienić, że impreza z okazji Dnia Dziecka organizowana jest już nieprzerwanie od 2001 roku.

Dzieci przyszły na festyn wraz z opiekunami, wśród których byli nie tylko rodzice, a często nawet całe rodziny, w tym dziadkowie. W czasie imprezy uczestnicy mogli korzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów, wśród których były między innymi: występ dzieci z Gminnego Ośrodka Kultury w Iłowie, pokazy sokolnicze, przejażdżki zaprzęgiem konnym, animacje i konkursy dla dzieci, malowanie buziek, zabawy na dmuchanych budowlach. Tradycyjnie wszystkie dzieci otrzymały okazjonalne koszulki i miały zapewniony posiłek z grilla. Dużym zainteresowaniem cieszył się kącik pszczelarski, w którym właściciel pasieki „Paulinka” Rafał Durzyński zapoznawał dzieci z hodowlą pszczół i procesem pozyskiwania miodu.

Gościem specjalnym tegorocznego Rodzinnego Festynu był Marcin Nowak – były zawodnik kadry narodowej w piłkę siatkową. Pokaz gry w siatkówkę z jego udziałem budził ogromne zainteresowanie, a konkurs wiedzy o piłce siatkowej przygotowany przez organizatorów zakończony był wręczeniem pamiątkowych nagród dla zwycięzców wraz z podpisem Marcina Nowaka.

Nad bezpieczeństwem i sprawnym przebiegiem festynu czuwali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Giżyc oraz wolontariusze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Ziemi Iłowskiej.

Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom i wspierającym, byli to: DEKADA S.A., IDS-BUD S.A., Attis Broker Sp. z o.o., ECM Group Polska SA, Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Politechniki Warszawskiej, Pasieka Paulinka, Ochotnicza Straż Pożarna w Giżycach, Gminny Ośrodek Kultury w Iłowie, Zakład Przetwórstwa Spożywczego „Barbara” w Nartach, Dziękujemy członkom i przyjaciołom Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Ziemi Iłowskiej i Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej.

Wanda Dragan

17 Dzień Dziecka w Iłowie za nami [ZDJĘCIA] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się